Q-Switch - نیک لیزر | NikLaser

Q-Switch

 

Q-Switch

معرفی: 

تاتو کردن یکی از فراگیر ترین مدهایی هست که امروزه روی صورت و بدن افراد زیادی با سنین مختلف اجرا می شود.با توجه به گذر زمان و تغییرات شخصیتی و محیطی پاک کردن تاتو به یکی از بزرگترین دغدغه های زیبایی بدل شده است.

دستگاه  Q-Switched ساخت کمپانی کوترا،اولین و تنها دارنده تکنولوژیhigh powered می باشد.

دستگاه Q-Switch به عنوان برترین دستگاه پاک کننده تاتو و لک در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

Q-SWITCHهای معمول و قدیمی با پهنای پالس در هر Nanosecond عمدتا بر پایه photo thermal action استوار هستند و حرارت را علاوه بر رنگدانه (ملانین) در بافت های مجاور نیز بالا می برد.در صورتی که پهنای پالس picosecond سبب خرد کردن ذرات رنگدانه از طریق تکنولوژی pressure wave است و از آسیب به بافت جلوگیری می کند

کاربرد دستگاه :

قابل استفاده برای از بین بردن انواع تاتو های مشکی، قهوه ای، قرمز، نارنجی ، زرد، سبز ، آبی و ارغوانی

مشخصات:

لیزر Q-Switched Nd:YAG ،دارای دوطول موج ۱۰۶۴ و ۵۳۲ نانومتری است. طول موج ۵۳۲ نانومتری، توسط پیگمانهای ملانین موجود در اپیدرم جذب شده، بدون آسیب به بافتهای محیطی، موجب از بین بردن ضایعات پیگمانته اپیدرمی نظیر کک و مک می شود.

طول موج ۱۰۶۴ نانومتری بکار رفته در این دستگاه، به عمق درم نفوذ کرده، موجب از بین بردن ضایعات پیگمنته عمقی نظیر Nevus of ota و تاتو می شود.

در این دستگاه، پالسها بسیار سریع و در مدت کوتاه ۵ نانوثانیه ای اِعمال می شوند. سرعت بالای این سیستم، ریسک بروز عوارض جانبی نظیر سوختگی و PIHرا بسیار کاهش می دهد.

 

 

مزایای استفاده :

این تکنولوژی از دو طول موج ۱۰۶۴nm و ۵۳۲nm استفاده می کند،ویژگی منحصر به فرد دستگاه استفاده همزمان از این دو طول موج بوده که موجب اثر بخشی بسیار قابل ملاحظه بر روی تاتو های ترکیبی و لک های پوستی می باشد.

Picosecond +Nanosecond

با توجه به فلسفه Q.(Quality) switched laser که توان بسیار بالا در کمترین زمان ممکن است،دستگاه های معمول تا ۵ میلیاردم ثانیه (۵ns) توانسته اند زمان را کوتاه کنند، در صورتی که در دستگاه Q. SWITCH این زمان در حد ۷۵۰ Picosecond کوتاه شده است. Q. SWITCH همچنین دارای توانمندی استفاده از پالس تلفیقی ۲ns+750ps جهت درمان برخی ضایعات با اثر بخشی چشمگیر و درعین حال ریسک بسیار پایین عوارض جانبی می باشد.

Top hat mode , spot size

Spotsize به صورت نرم افزاری در بازه ۲-۸nm قابل تغییر می باشد و انرژی در تمام سطح مقطع به صورت یکنواخت با کیفیت بالا انتقال می یابد

Independ spot size and fluence

اولین و تنها سیستم Q.SWITCHED در جهان که با افزایش SPOT SIZE به دلیل توان بالای دستگاه ، انرژی (fluence) هیچ تغییری نمی کند

 

پرسش های متداول :

بله. قابل تنظیم بودن اندازه ی شاتها ( Spot Size ) دراین دستگاه، امکان درمان ضایعات با سایزهای کوچک را، بدون نیاز به تعویض هندپیس فراهم می کند.

 

 

 

Before-After-Element-After-Image-003
Before-After-Element-Before-Image-003

Call Now Button