• این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

plasma - نیک لیزر NikLaser

plasma

تاریخچه پلاسما :

یک فیزیکدان انگلیسی به نام سر ویلیام کروکس هنگام بررسی ویژگی های ماده در تخلیه الکتریکی در سال ۱۸۷۹ میلادی پیشنهاد کرد که نوع خاص گاز به عنوان حالت چهارم ماده نامگذاری شود و به این ترتیب بود که حالت چهارم ماده ظهور یافت و باعث اکتشافات بعدی مخصوصا در زمینه پزشکی و زیبایی شد و پیدایش دستگاه پلاسما فایربولت شد.

پلاسما چیست؟

در واقعیت حالت جدیدی از ماده است که نه جامد است, نه مایع و نه گاز. در واقعیت پلاسما بیشتر شبیه به گاز با حرارت شدید است, با این تفاوت که گاز رسانا نبوده ولی پلاسما رسانای خوبی است و با تماس با مواد دیگر به سرعت سرد میگردد. این ویژگی خاص توانسته است پلاسما را از سایر مواد مجزا کند. پلاسما در واقع شبه گازی است که یونیزه شده است و اتمهای آن یک یا چند الکترون از دست داده اند و به یونهای مثبت تبدیل شده اند.

پلاسما فایربولت چیست؟

دستگاه پلاسما با یونیزه کردن گاز میان اپلیکاتور و پوست باعث ایجاد شار الکترونی و تاثیر بر روی غشای پوست, باعث میشود که سلولها تحریک شوند و بافت بهبود یابد. دستگاه پلاسما فایربولت با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز جهت انجام بلفاروپلاستی( رفع افتادگی پوست), رفع آکنه و اسکار وارد بازار شده است. این دستگاه ابعاد مناسب و همچنین وزن بسیار سبکی دارد که بدون هیچ گونه عوارض و جراحی, افتادگی پلک را به طور کامل از بین میبرد. مهمترین ویژگی این دستگاه توان بالای آن جهت از بین بردن چین و چروکهای ریز اطراف چشم بدون هیچ گونه مشکل و یا اثر اضافه ای است.

کاربرد پلاسما فایربولت:

– بلفارو پلاستی اطراف چشم ( رفع افتادگی پلک )
– از بین بردن اسکار آکنه ، تلانژ کتازی و همانژیوم
– پاکسازی و از بین بردن منافظ باز پوست
– برداشت وارت ، اسکین تگ و انواع خال
– رفع چین و چروک ،خط خنده

جهت انجام عمل افتادگی پلک دیگر نیازی به انجام جراحی و از بین بردن خط بخیه نیست.


مزایای استفاده از دستگاه فایربولت چیست؟

پلاسمای تولید شده توسط دستگاه با  تخلیه انرژی سریع در سطح و عدم انتشار آن به عمق پوست، و همچنین تولید قوس الکتریکی کنترل شده، حتی  جهت جوانسازی اطراف چشم نیز کاملاً ایمن می باشد

گرمای حاصل از این کار باعث تحریک فیبروبلاستی  وساخت کلاژن جدید (Neocollagenesis) میشود.

مزایای استفاده از پلاسما:

  • جراحی نرم بدون برش وخونریزی
  • بلفاروبلاستی دینامیک وNonablative
  • تحریک فیبروبلاستی بدون تخریب سطحی
  • بدلیل عدم تخریب عمقی درم امکان ایجاد کلویید، هایپر پیگمانته و… وجود ندارد
  • کلاژن سازی بلافاصله پس از درمان شروع شده وتا یکسال ادامه می یابد
  • هیچ گونه جریان الکتریسیته در بدن انتشار نیافته و کاملاً برای بدن ایمن می باشد
  • به دلیل وسعت کم تخریب وتمرکز تخلیه انرژی،جهت برداشتن مول ها و اسکین تگ ها در بافت مجاور درمان، آسیبی ایجاد نمی شود.

هرجلسه درمانی چقدر طول میکشد؟

در پلاسما تراپی  بیمار باید حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بیحسی داشته باشد. جلسه درمانی بطور متوسط بین ۱۰-۲۰ دقیقه به طول می انجامد و فرد میتواند نتیجه عمل را بلافاصله ببیند.

تعداد جلسات کاملا به شدت چروکها و سن فرد بستگی دارد. بسیاری از بیماران طی یک جلسه بهبود کامل می یابند ولی درافرادی با چروکهای شدید، ممکن است تا ۳ جلسه درمانی احتیاج باشد. در اینصورت فواصل جلسات دوم یا سوم یک ماه است.

سن مناسب برای ترمیم پلک چه زمانی است؟

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی به نوع و میزان نارضایتی شخص بستگی دارد. در اصل ترمیم پلک، سن و سال ندارد و برحسب نوع مشکل، این عمل حتی از قبل۲۰ سالگی، تا بیش از۸۰ سالگی هم قابل انجام است. به‌طور کلی در مشکلات مادرزادی، در سنین پایین‌تر و در مشکلات ناشی از پیری یا شل شدن پوست پلک، در سنین بالاتر انجام می‌شود.

موارد منع استفاده از پلاسماتراپی چیست ؟

پلاسماتراپی تقریبا موردی قطعی برای عدم مصرف ندارد وبا توجه به اینکه حدود ۷۰% پوست اضافه پلک برداشته میشود. لذا خطر باز بودن پلک که بعد از جراحی دیده میشود, در این روش وجود ندارد. تنها در صورتیکه محل مورد درمان عفونت یا التهاب داشته باشد، باید مدتی درمان را به تاخیر انداخت.

وضعیت و نگهداری بعد از عمل چگونه است ؟

بستری در بیمارستان و استراحت بعد از عمل نیاز نیست و فرد بلافاصله قادر به باز کردن چشم‌هایش بوده و میتواند بدون پانسمان به سرکار برود. تنها نگهداری لازم, استفاده از کمپرس سرد طی ۴۸ ساعت اول است. پس از انجام پلاسماتراپی پلک قرمز و کمی متورم است و معمولا طی دو سه روز اول موقع خوابیدن، سر تخت باید با زاویه ۳۰ درجه بالاتر باشد تا رفع ‌شوند.

روی نقاط کارشده دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد که باید اجازه دهیم تا خود به خود بین ۷-۳ روز بعد بیفتند و نباید به آنها دست زد یا آنها را کند. برای پوشش پلک بجای پانسمان از کرم ترمیم کننده یا انتی بیوتیک برای بهبود سریعتر استفاده میشود. آب زدن به چشم‌ها بعد از ۴۸ ساعت اشکالی ندارد.

آیا این عمل دردناک است یا احتیاج به بیهوشی دارد؟

این عمل سرپایی و بدون بیهوشی انجام میشود. لازم است که حدود نیم ساعت قبل از عمل از کرم بیحسی استفاده شود تا احساس درد و ناراحتی موقع کار وجود نداشته باشد. افرادی که به کرم بیحسی مقاوم هستند میتوانند از بیحسی تزریقی نیز بهره ببرند.

پلاسما اثرات دائمی دارد یا خیر؟

دلیل اینکه مردم این سوال را میپرسند این است که بلفاروپلاستی با دستگاه فایربولت را با دیگر روشها نظیر کرمهای پوستی مقایسه میکنند. بسیاری از این روشها نتایج دائمی ندارند، ولی پلاسمای فایربولت نتایج دائمی دارد. انرژی پلاسما برای تبخیر پوست چروک استفاده میشود و پوست جوان و شاداب را باقی میگذارد. در این عمل یک فرآیند التیام بخشی اتفاق میافتد که حدود ۲ تا ۴ هفته به طول میانجامد و بیماران باید دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنند تا به نتیجه مطلوب برسند. دائمی خواندن این عمل باعث میشود مردم فکر کنند که فرآیند پیر شدن آنها متوقف میشود، و این اتفاق غیر ممکن است. پس از درمان افزایش سن شما ادامه مییابد و پوست شما از پیری طبیعی شما پیروی خواهد کرد. پلاسمای فایربولت کار مشابهی مانند عمل افتادگی پلک انجام میدهد. پلاسما پوست اضافه را از بین میبرد و چروکها را رفع میکند.

 

 

 

Call Now Button